Ufoludki 4-latki

Tydzień w grupie Ufoludków

Drodzy Rodzice! W minionym tygodniu podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, dlaczego praca jest ważna. Każdego ranka dzieci integrowały się przy powitance pt. „Jak się dzisiaj przywitamy?”. Przedszkolaki słuchały kolejnego opowiadania K. Wierzbickiej o przygodach Heli i Leona pt. „Praca jest ważna”. Następnie rozmawiały na temat tego, co mogłoby się wydarzyć, gdyby wszyscy ludzie przestali pracować, i skąd się biorą pieniądze. Podczas pracy samodzielnej przy stolikach starszaki nazywały zawody osób widzianych na zdjęciach i łączyły z nimi potrzebne im przedmioty. Dzieci rozwiązywały zagadki A.U. Kamińskiej o różnych częściach garderoby, dopasowywały ubiór do pory roku oraz słuchały opowiadania nauczyciela o tym, jak powstają różne materiały (bawełna, len, wełna, jedwab, polar). Nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przedszkolaki wykorzystały, wykonując zadania z kart pracy, gdzie m.in. numerowały kolejność obrazków z historyjki „Skąd się bierze wełna” i pisały szlaczki w liniaturze. Dzieci zastanawiały się, skąd się bierze nabiał, a także nazywały różne produkty wykonane z mleka. Następnie zastanawiały się, kim jest kompozytor, do czego potrzebuje nut i jakie dźwięki ma gama. Uczestniczyły w quizie podsumowującym całotygodniową pracę . W trakcie minionego tygodnia aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, ćwiczeniach porannych oraz planowanych zajęciach gimnastycznych, korzystały również z codziennych zabaw w ogrodzie przedszkolnym. W czasie wolnym bawiły się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz dbały o porządek w sali. Drodzy Rodzice, utrwalajcie nabyte przez dzieci wiadomości i umiejętności. Uczcie ich szacunku do każdej pracy. W przyszłym tygodniu będziemy brać udział w "Niebieskich Igrzyskach",a także odwiedzimy Nadleśnictwo Strzelce. Tydzień zakończymy podróżą dookoła Świata, tym razem odwiedzimy Japońię.

Autor:  Nauczyciele z grupy Ufoludki

Kolorowo- figurowo