Piraci 5-6-latki

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dużo rozmawialiśmy o ludziach, którzy niosą pomoc potrzebującym. Nauczyliśmy się, pod jaki numer telefonu należy zadzwonić, gdy zagrożone jest czyjeś życie czy bezpieczeństwo. Przećwiczyliśmy wzywanie pomocy – wiemy, jakie informacje należy podać dyspozytorowi. Potrafimy rozpoznać, nazwać i przyporządkować atrybuty danej służbie ratowniczej. Dowiedzieliśmy się, kto ratuje ludzi na wodzie i w górach. Gościliśmy seniorów z Klubu Seniora "Czas" podczas obchodów Dnia Książki i Praw Autorskich. Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem: Ćwiczenie wzywania pomocy – utrwalanie, jakie ważne informacje muszą zostać przekazane dyspozytorowi. Zabawy w wyszukiwanie w najbliższym otoczeniu przedmiotów, których nazwy zaczynają głoską ł. Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

Autor:  Nauczycielki

Pokaz Karate