Hrubieszów przedszkolak@poczta.onet.pl 84 696 31 29

Czarodzieje 5-latki

Tydzień w grupie Czarodziejów

Drodzy Rodzice! W minionym tygodniu rozmawialiśmy o ciele i zmysłach. Omawialiśmy wybrane narządy i sposób, w jaki dzięki nim odbieramy otaczający nas świat. Przypomnieliśmy sobie również, jak codziennie dbać o higienę, byśmy byli zdrowi. Wspólnie zastanawialiśmy się, co robić, żeby dbać o porządek wokół nas, a także o bliższe i dalsze środowisko. Poznaliśmy też literę „Y” i „y” oraz sposób jej zapisu, słuchaliśmy piosenkę o tej literze i bawiliśmy się do rytmu. W ramach zajęć z Aktywnej matematyki układaliśmy natomiast wzór z nakrętek od butelek oraz manipulowaliśmy przedmiotami. Warto porozmawiać z dziećmi o tym, jak zbudowane jest ich ciało, i co zrobić, by należycie o nie zadbać. Należy wspomnieć, że przed wieloma chorobami możemy się chronić, np. przed tymi przenoszonymi drogą kropelkową. Dobrze również uczyć dzieci świadomego obserwowania mechanizmów, które powodują, że jesteśmy zdrowi lub chorzy, a także odpowiedzialności za siebie i innych. Dzieci uczą się przede wszystkim przez modelowanie, dlatego warto wesprzeć je w tej nauce przez wspólne spożywanie zdrowych posiłków i aktywność fizyczną. Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko? Podczas ubierania się czy kąpieli warto wraz z dzieckiem nazywać części ciała i je wskazać, również te, których nazwy nie pojawiają się często, jak np. nadgarstek, brwi, szczęka. Dobrze również uczyć dziecko samodzielnego mycia się pod kontrolą dorosłego. Wspólne zabawy w „wyłączanie zmysłu”, np. znalezienie przedmiotu z zamkniętymi oczami lub zasłoniętymi uszami, także będą atrakcyjną propozycją. Warto kreślić też na piasku lub chodniku kształty przypominające literę „Y” i podawać jej nazwę. W tym tygodniu obchodzimy imieniny naszej grupy.Proszę, żeby dzieci ubrane były w kolorze czarnym. Serdecznie zapraszamy na uroczystość.

Autor:  Pani Beatka i Pani Iwonka

Wizyta w Zoo i Schronisku w Zamościu

1 %
POMÓŻ ZBUDOWAĆ BEZPIECZNY PLAC ZABAW DLA DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 IM."MAŁEGO KSIĘCIA" W HRUBIESZOWIE. PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU NA KONTO Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski", numer KRS: 0000045770 z dopiskiem "Wpłata dla Małego Księcia".