Hrubieszów przedszkolak@poczta.onet.pl 84 696 31 29

Czarodzieje 5-latki

Tydzień w grupie Czarodziejów

Drodzy Rodzice! W minionym tygodniu rozmawialiśmy o babciach i dziadkach. Zapoznawaliśmy się z wierszami i piosenką im poświęconymi, a także wspólnie z N. zastanawialiśmy się, jak wyglądali, kiedy byli mali oraz w jakie zabawy się bawili. Opowiadaliśmy też, co najbardziej lubimy robić ze swoimi dziadkami, a także dzieliliśmy się z grupą ulubionymi wspomnieniami z nimi związanymi. Poznaliśmy literę „S” i „s” na przykładzie wyrazu „serce” oraz uczyliśmy się pisać kształty literopodobne na różnych powierzchniach. Z poznanych liter natomiast układaliśmy i odczytywaliśmy sylaby. Później śpiewaliśmy piosenkę o „S”. Podczas zajęć dotyczących cyfry 9 graliśmy w gry planszowe i współpracowaliśmy ze sobą nawzajem. W ramach zajęć z Aktywnej matematyki układaliśmy wzór z drucików kreatywnych oraz manipulowaliśmy przedmiotami. Warto porozmawiać z dziećmi o relacjach w Państwa rodzinie, a także wskazać imiona babć i dziadków oraz pradziadków. Może stworzą Państwo wspólnie drzewo genealogiczne Waszej rodziny? Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko? Aby przybliżyć dzieciom czasy młodości ich dziadków, warto wspólnie pooglądać stare fotografie. Przy okazji spotkania rodzinnego warto zapytać dziadków: jak wyglądało ich przedszkole, w jakie zabawy się bawili i w jakie gry grali, czy któreś z nich pamiętają i mogą ich nauczyć, czym ich dzieciństwo różniło się od dzieciństwa ich wnuków.

Autor:  Pani Beatka i Pani Iwonka

1 %
POMÓŻ ZBUDOWAĆ BEZPIECZNY PLAC ZABAW DLA DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 IM."MAŁEGO KSIĘCIA" W HRUBIESZOWIE. PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU NA KONTO Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski", numer KRS: 0000045770 z dopiskiem "Wpłata dla Małego Księcia".